niedziela, 28 grudnia 2014

ŚLUB W STYLU VINTAGE/VINTAGE style wedding

Wesele VINTAGE, to powrót do przeszłości. To cudowne uwydatnienie cech trendów, panujących co najmniej dwadzieścia pięć lat temu.

Wykorzystanie elementów mody z kilu dekad wstecz, sprawia, że stylizacja Pary Młodej, stołów, sali weselnej, kościoła wprowadza nas w inny wymiar, w inną - czasem nie znaną nam dotąd - rzeczywistość.

Przedmioty wykorzystywane w budowaniu nastroju VINTAGE mogą być jak najbardziej oryginalne, jednak wiele Par, nie mając dostępu do rekwizytów starej daty, sięga po nowe, a wizerunkowo zbliżone do tych z minionych lat.

Chcąc urządzić ślub w stylu VINTAGE, przeczytaj kilka poniższych wskazówek, które ułatwią Ci stworzenie wymarzonej atmosfery.

PANI MŁODA

Suknia ślubna


Stylizacja sukien ślubnych z lat 50., 60. charakteryzowała się dużą ilością koronek, błyszczących kamyczków, koralików, czasem też frędzli.

Ponadto suknia była luźno opadająca, nie opinała zbytnio ciała i kończyła się długim trenem. Biust był raczej zasłonięty nie eksponowano go za nadto. Choć w nowoczesnej odsłonie można pozwolić sobie na odkrycie nieco więcej, nie obawiając się o utratę smaku i stylu.


Innym typem sukni ślubnej VINTAGE jest suknia przed kostkę z rozkloszowanym od pasa dołem. Bardzo oryginalnym elementem tej sukni, na który możemy pozwolić sobie dziś, to kolorowa halka, która subtelnie będzie wystawać spod kreacji.



Kolor sukni ślubnej

Najczęściej powtarzającym się kolorem stylu VINTAGE, dotyczącym stricte sukien ślubnych jest beż i krem. Biel również funkcjonowała jednak w wersji "złamanej", czy też inaczej mówiąc"przybrudzonej".

Welon

Welony VINTAGE, to długie, snujące się za trenem koronki, lub woalki. Welon mógł być przyczepiony do opaski, lub wychodzący z czepka (jak na zdj.). Woalka zakrywała całą, lub część twarzy. Dodatkiem do woalki była srebrna spinka, kwiat, lub pióra. 

Alternatywą dla welonu i woalki jest toczek, który może być całkowicie pozbawiony wszelkich ozdób lub zdobiony -podobnie jak woalka - piórami, czy klamrami. 



Buty

Wysokie, klasyczne cienkie szpilki raczej nie....VINTAGE, to szersze obcasy, dosyć niskie w większości zabudowane, lub z lekko otwartymi palcami, przody zaokrąglone. Wykonane z bawełny, koronek, a także skóry.



Rękawiczki

Bardzo pasującym do stroju VINTAGE dodatkiem są rękawiczki. Mogą wystąpić w postaci koronkowych, bawełnianych i aksamitnych rękawiczek, długich lub tych zakrywających jedynie nadgarstki. Kolor oczywiście zawsze dopasowany do sukni ślubnej.


Torebka

Jak każda torebka do ślubu, powinna być raczej małych gabarytów. Te VINTAGE są zwykle bogato zdobione koronkami, koralikami z dopiętą broszką, czy też kwiatem.



Parasolka

Parasolka na słońce z koronki w kolorze białym, lub beżowym to standard największych dam minionych dekad. Dziś możemy pozwolić sobie na jeszcze więcej, wybierając CZARNY kolor parasolki.


Biżuteria

W wyborze biżuterii w stylu VINTAGE nie ma ograniczeń. Perły - o TAK, kolorowy kamień - JAK NAJBARDZIEJ, złoto - W KAŻDYM WYDANIU!


Bukiet

Kwiaty do ślubu, pozostają zwykle w odcieniach pastelowych kremowych, beżowych, białych. Rodzaje kwiatów, które najbardziej się sprawdzają to: peonie, róże, oraz kwiaty polne. Bardzo często Panie decydują się na bukiety z broszek, które wyglądają równie okazale i vintage.


PAN MŁODY

Garnitur

Pan Młody, przygotowujący się do stylizacji VINTAGE ma spory wybór. Może zdecydować się na garnitur, składający się z dobrze dopasowanej, krótkiej marynarki, oraz spodni z mankietami i zwężanymi nogawkami. Innym rozwiązaniem może być dorzucenie do wspomnianego zestawu kamizelki w kolorze marynarki lub innym. Pan Młody może również wystąpić w samej kamizelce, dobierając do tego jeansy. Kolorystyka garnituru oraz kamizelki pozostaje dowolna. Najczęstszym jednak wzorem, który lubi się powtarzać na ślubach jest jodełka lub kratka na marynarce.


Kamizelka

Kamizelka jest jednym z elementów wyróżniających strój męski VINTAGE. Wzór kamizelki również pozostałe dowolny. Bardzo często jednak występuje w kolorach popielatych i wzorzystych - kratka, jodełka, paski. Może wystąpić w parze z marynarką lub szelkami.



Koszula

Koszula nie jest najistotniejszym elementem ubioru Pana Młodego, wyznaczającym trend VINTAGE. Koszula musi być dopasowana do całości. Jeśli mężczyzna decyduje się na wzorzystą marynarkę i kamizelkę, wówczas koszula powinna być raczej stonowana - w jednym kolorze. Jeśli jednak Pan Młody wybierze gładką marynarkę, przy koszuli może zaszaleć i założyć ją w kratkę, paski, groszki, itd.


Szelki

Szelki, to kolejny element stroju Pana Młodego charakterystyczny dla stylu VINTAGE. Przede wszystkim mają one pełnić rolę oryginalnego dodatku do stroju, dlatego też pojawiają się ciekawe wzory, kolory, nadruki. Szelki mają dwa rodzaje zapięć: jedne są na metalowe żabki, inne na guziki - wersja starsza, klasyczna.

W szelkach nie wszyscy czują się dobrze, dlatego decydując się na pasek, powinniśmy zadbać o to, by pasował do reszty stylizacji. Klamry powinny być delikatne i skromne, tak, by nie rzucały się zbytnio w oczy.



Pod szyję

Muszka, czy krawat? Obie ewentualności są dopuszczalne. Jeśli muszka, to w każdym kolorze, wzorze i wielkości. Jeśli krawat, to raczej wąski we wzór lub jednolity kolor.



Poszetka

Poszetka zawsze powinna być kolorystycznie dobrana do muszki, czy krawatu, co nie oznacza, że musi być tego samego wzoru i koloru.


Ozdoba do butonierki

Stroik w butonierce powinien nawiązywać do bukietu Pani Młodej. W stylizacji VINTAGE może wystąpić w różnej postaci - papierowych kwiatów, piórek, guzików, czy też miniaturek różnych przedmiotów.

Buty

Proponowany materiał, to zamsz, skóra, a także bawełna. Bardzo często mężczyźni sięgają po tenisówki i adidasy, zestawiając je z garniturem. Kolorystyka dowolna - wkomponowująca się w całość stylizacji.


Kaszkiet/kapelusz

Głowa Pana Młodego może być zakryta kaszkietem, kapeluszem z niewielkim rondem, melonikiem lub kapeluszem w stylu burberry, a także dżokejką. Wszystko zależy od okresu na jaki powołała się Para organizując wesele.


FRYZURY

Włosy Pani Młodej muszą być przede wszystkim naturalne. Fale, delikatnie zaczesane loczki, to to, co kobiety kiedyś uwielbiały.
Pan Młody natomiast powinien być odzwierciedleniem Elvisa Presleya, czyli włosy lekko długie, zaczesane do tyłu z grzywką, lub na bok. Współcześnie wielu młodych mężczyzn nosi takie fryzury, które stały się wyjątkowo modne.

SAMOCHÓD

Pojazd, który zawiezie Parę Młodą pod ołtarz, a później przyjęcie, powinien nawiązywać do lat, na których wzorują się Młodzi, przygotowując swoje stroje ślubne, jak i resztę detali. A kiedy już zdobędziecie ten piękny okaz motoryzacji, ni musicie go ozdabiać kwiatami i stroikami. On sam w sobie jest ozdobą!



PRZYJĘCIE WESELNE

Jak zatem powinna wyglądać uroczystość w stylu VINTAGE, czyli sala weselna? Bardzo często na Zachodzie, wesela vintage organizowane są w szopach. Otoczenie natury, drewna, prostoty, oddaje cały klimat minionych lat. W Polsce jednak trudno o okazałe i w dobrym stanie szopy. Jeśli nie mamy możliwości, lub po prostu chęci zorganizowania wesela w drewnianej szopie, warto postarać się, by wnętrze sali weselnej sprawiało wrażenie przeniesienia w przeszłość. Pomogą w tym koronkowe, czy haftowane serwetki, porcelanowa zastawa, stare, wysłużone przedmioty np. stoliki, książki, oraz dekoracja kwiatami, które będą powiązane z bukietem Pani Młodej.


ZAPROSZENIA

Zaproszenia ślubne, to również koronki, pastele, kwiaty polne, szary papier. Połącz je tak, by nawiązywały do Waszej koncepcji VINTAGE.


źródło:
www.etsy.com
flickr.com
stylemepretty.com
onewed.com
refinery29.com
art-madam.pl
decobazaar.com
bhldn.com
countryliving.com
magnoliarouge.blogspot.com
greenweddingshoes.com
serendipitousromance.tumblr.com
capecodcollegiate.tumblr.com
greenweddingshoes.com
weddingchicks.com
naturesdoorways.tumblr.com
zsazsabellagio.blogspot.com
theplungeproject.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz